NOVINKY MODIFIKACE ČLÁNKY TUTORIALY ENTITY DOWNLOAD DISKUZE ODKAZY

ČLÁNKY O TVORBĚ MAP A MODIFIKACÍ DO POČÍTAČOVÝCH HER

Zde najdete přehled všech vydaných článků, které přibližují tvorbu modifikací z pohledu samotných vývojářů, jejich rady, rozhovory, reportáže, apod. Celkem je v této sekci 64 článků.

Hra:
  Seřadit dle: Názvu▼  Vydání▼
Vložil: RuThaN,  dne: 30.09.2012,  zobrazeno: 6185x  

Dnes dopoledne jsem si položil otázku, kterou si všichni často klademe, tedy "proč jít na akci YX?". Odpovědět si na ní tentokrát nebylo snadné, jelikož jejím cílem bylo rozhodnutí, zda se jít podívat na poslední den výstavy For Game, která se konala o tomto prodlouženém víkendu, u nás v Praze.

Hlavním důvodem proč jít bylo to, aby si mé oči odpočinuly. Zírat 13 hodin denně do monitoru jim skutečně nedělá dobře. Tak jsem nakonec vyhrabal, ikdyž tomu mocně oponovala má introvertní, skoro misantropní, velkému shlukování nepřející, povaha. Hlavou mi proběhli, dětské zpomínky z Invexu. No schválně, kdo se jako já může hnosit tím, že s kámošema házel vše bylo po ruce, po nejhorším, a to jakože all-time, šéfredaktorovi naší herní scény Tomáši Zvele(de)bilovi? Po skoro 15 letech, už tento delikt doufám bude promlčen.
Pro For Game dokonce i rozumné herní weby a časáky mobilizovaly, tak proč to nezkusit.

Cesta na kraj světa, dostupného metrem bylo dlouhá a otravná, tak jsem listoval Levelem, který teď po 17 letech, už kupovat nebudu, protože kvalita už poklesla příliš. Takže, omáčku máme za sebou, jak už pravidelní čtenáři ví: "Sós to narovná". Po koupi vstupenky, jsem zamířil přímo do "Game hall", bez větších očekávání jsem rychle zkouknul co tam bylo. Tahákem, mohu-li to tak nazvat, bylo jen Wii-U, o ničem dalším zajímavém jsem předem nevěděl.

Po příchodu jsem rychle obešel všechny stánky, přitom snad všechny zvěčnil i svým mobilem. Odvážní si mohou tento balík fotek stáhnout, popisky = filenamy , ale varuji, že můj mobil má příšerný 3,2 Mpixelový fotoaparát, jelikož s sebou odmítám tahat nějakou cihlu s Androidem, který se za den vybije. Můj slimák se Symbianem vydrží týden a Youtube ještě přehraje, ale fotky jsou s ním za trest.

Co bylo k vidění + můj komentář ke každému stánku na drahou krásu:
 • Asus - ukázka notebooků a PC z kategorie Republic of Gamers. Na tom všem běželo Borderlands 2, Quake live, Diablo III, Max Pain 3 a Dark Siders 2. Tady mne zajímal jen HW, k testu 3D monitoru chyběly brýle, "geniální, pokud šlo od 3D bez brýlí, tak jsem žádné zlepšení nezaznamenal. Noteboky byly těžké, ale na omak šlo pořád o kroutící plasty, takže pořád nic co bych měl odvahu si koupit. Asi zase narvaru prachy Dellu nebo Lenovu. K Max Painovi 3 se sluší říct, že ho tam pařil asi 10 letý kluk, což by se vzhledem k brutalitě hry na takovýchto pokryteckých výstavách stávat nemělo. Rodiče, pozor ministr zdravotnictví varuje, pokud budete od raných dětských let hrát brutální hry, tak z vás vyrostou "zlí" satanisté jako je RuThaN, takže bacha.
 • Monster - propagace nápoje, který se snaží soupeřit Red bullem + nějaký Dirt na 1! kompu, šel jsem dál, nuda.
 • Crysis 3 - Crysis na dvou silných mašinách, poprvé jsem viděl Quad SLI, jinak nuda. Grafika - typický Crysis, který už neoslňuje. Jediné co mne zaujalo byl 30 palcový HP monitor, který jen tak neuvidíte. Dále pak stojí za zmínku, devítiletý kluk, který si to chtěl zahrát, bylo mu to ale zakázáno, nicméně schopný otec toto rozhodnutí vetoval. Komu čest, tomu čest! Jak vidíte ... další duše je zatracena.
 • NHL13 - hra zase vypadá více jako hokej, ale ze zkušeností - pravda se ukáže tak po 30 hodinových zápasech, dříve ne. Pár minut jsem se díval, hráli 2 cca desetiletý kluci, kteří se skvěle bavili.
 • Farcry 3 od Playmana - chystal jsem se zajít a zahrát, ale nakonec jsem díky tomu, že stánek byl ze 3 stran dokonale maskován, zapomněl že tam vůbec je. Tady jsem selhal, pravděpodobně jeden z vrcholů výstavy, i když kdo ví jaký úsek hry byl k dispozici.
 • Fifa 13 - Hokej byl vždycky jednoduše větší zábava, přesvědčit mne nedokázali asi velcí bosáci, tedy ani Míra Bosáků, ani nejlepší přítel jeho ženy. Tak jsem šel dál.
 • Game - klasická prodejní "maringotka", nikde žádný nápis sleva, tak jsem neřešil. Pobavila mne jen nevkusná výzdoba, rozsypané kamínky ve vitrínách.
 • Medal of Honor - nudná střílečka a tancující placení komici v uniformách s americkou vlajkou to znění nenarovnají. Na Six days in Fallujah bych se určitě podivat šel.
 • Microsoft - Kinect pro dospělé hry selhal na celé čáře, ale děti s ním pořád vopruzovat jdou, byť i těm se okouká rychle.
 • Need for Speed - Ono teda, už původní NFS z roku 95 byla nuda, ale hrá to chvíli šlo, dneska už sérii nemůžu ani vidět, podle mne už nemá čím překvapit, takže vám o hře nic neřeknu.
 • BattleField 3 - Nic co byste dávno nehráli, nebo vás to jako mne nezajímá.
 • Sony - Ukázka umírající konzole, opět Move pro děti, který je ještě víc tragický, než Kinect. Lidé, odcházející od Wonderbooků, který se ukázal nejen nudný, ale i komplikovaný na ovládání. PSVitu jsem si rád zkusil když byl čas. Až na ten lesklý display, železo dobrý, ale dema příšerně osekaný. Stejně si ji asi nekoupím, protože na kapesním hraní mě láká jen emulování velkých starých her, jinak mi nemají co nabídnout.
 • Rock Smith - hudební hry, jdou mimo mne, neřešil jsem.
 • Rune Cosi - myslím, že jsem tu zahlídnul člověka, kterému se říká Sil, pak mě odradil leták s ošklivou ukázkou této hry, snad na mobily. Nicméně u toho stánku jste mohli aspoň podepsat Bludrovu Amra boys free petici.
 • Sims - obcházím velkým obloukem, tohle je pro holky a Michala Rybku.
 • Wii Jůů - Jak jsem říkal, pro mě to nezajímavější. Dětské tituly jsem přešel a šel rovnou hrát Assasins Creed III, jenže potom co jsem zjistil, že hratelná ukázka obsahuje, jen jednu primitvní námořní bitvu, jak s 8mi bitů, prostě střílíte na 2 vodě na pravoboku a šmitec.. to mne otrávilo. Dále Zombii U, ukázka vypadala zajímavě. "Prodavač", se mě snažil předsvědčit, že ví líp, co mám na obrázek na tričku, než to vím já, ale jinak byl milej, a musel se skvěle bavit nad mým skillem s gamepadem, který je zoufalý. Hra samotná vypadá jako klon Resident Evilu, čili pomalý pohyb, nějaké lekačky a pomalé střílení, bez pohybu - což je něco co mě taky nikdy nebavilo, já běhám a střílím jak za dob Dooma, takže jsem po chvíli skončil.
  Šel jsem řešit poslední dospělou hru Dark Siders 2, ty už jsem hrál předtím přes OnLive, takže jsem se mohl soustředit jen a jen na tabletogamepad, který jsem si chtěl pořádně testnout. Problémem bylo místo, které vyvojáři pro ukázku použili. Šlo o nudnou "portálovou" sekvenci, na které se chtěli předvést schopnosti tabletogamepadu. Já už tak od dob Hexena logické puzzly v akčních hrách nesnáším, jen zdržují. Můj skill s gamepadem a nutnost si pamatovat smysl asi 7 tlačítek, to nezlepšuje. Do toho se na mě valily naučené marketingové kecy o tom, jak je Dark Siders 2 skvělou hrou, na který jsem jen odpověděl, že je to nepovedený klon God of War. To, že mě ani God of War nebaví, jsem radši ani nedodával. Potom, co jsem si vyslechl cosi o tom, že hra je rpg, otevřené a cosi o příšerném příběhu jsem se, už jen pro sebe smál a radši jsem ty žvásty pro lidi s IQ90 nekomentoval. Zkusil jsem bojové pasáže, poděkoval a šel jsem. Jediné další věci, které jsem si všiml, bylo nízké rozlišení, na HD verzi hry se prý teprve pracuje.
  Konzole + ovladač - Co se tedy dá říci nového o WiiU, potom co jsem na ní umístil své nenechavé pracky? Inu konzole je malá. Skladná + prý velmi tichá (dle prodavače), což je najednu stranu dobře, nadruhou to znamená, že HW prostě kdovíjak silný nebude, jelikož v takové krabičce, která má tak třetinu velikosti původní PS3, žádné mostrum neschováte => výkon skutečně bude někde na úrovni současného Xboxu, jen konzole má více RAM.
  Ovladač - dobrá zpráva je, že pro Tekkena, tu byl i "klasický" Nintendo gamepad, fungoval a vypadal velmi podobně ovladači k Xboxu, teď jen musíme doufat, že s ním půjdou hrát všechny WiiU hry. Tablet - tady musím říct, že se drží špatně, působí jako moc těžký a co je nejhorší, nepřináší nic nového, jeho funkce jsou do her zabudovány značně samoúčelně. Například namísto toho, abyste ve hře měli minimapu či mini loot menu, tak ho máte na ovladači, což nic nezrychluje, nezlepšuje, spíš vás to naopak mate, protože musíme očima pendlovat mezi televizí a tabletem.
  Dle mě jediná šance, jak zajistit, aby tablet nebyl průšvih, je povolit ho používat samostatně a povolit (hardwarově by to dát mohl) na něm hrát DS, 3DS nebo Android hry, jinak to je to skutečně věc která bude k ničemu, jako Kinect, který mám doma, tak na semeno.
 • Hlavní stánek - Zde probíhaly soutěže a rozdávaly se ceny a pak děti odcházely spokojené. K tomuto bodu se sluší přidat, že akci pořádala samozvaná asociace herního průmyslu, aneb "herní odbory", které si založil Martin Bach. Zde musím subjektivně říct, že já podobné organizace nemám rád, většinou slouží k tomu, aby si někdo ve vedení hájil své zájmy, schován za jménem velké organizace. Je jedno, jestli jde o fobal nebo hry, většinou to u nás končí stejně. Založíte si organizaci a pak musí toho, abyste se s někým bavili jako Pepík Novák, tak s ním komunikujete jako Pepík Novák boss of organizace XY a děláte, že jste něco víc. Pokud, jste boss of Něco, lidé se Vás bojí, tak se vám daleko snáze daří prosazovat své vlastní záměry a taky se Vám daleko snadněji daří své snažení monetizovat, tzn. převádět na mergle, chechtáky, škváru. K tomuto dochází často, ještě za podpory nebohých řadových členů platících příspěvky.
  Rád, bych se pletl a zjistil, že Martin Bach a jemu podobní na akci nevydělali jako konzultanti, nechtěli si provařit xicht (jen jiná forma monetizace), ale naopak jen šířili osvětu. Avšak, běžná praxe u nás je jiná, ruka ruku myje, tak se propaguje mainstreamový škvár dodávaný EA, MS,Sony, Activisionem, protože nikdo jiný peníze na takovou akci nedá. EA a pak třeba nechá Martina (pozor neříkám, že je to domluveno dopředu!) zase udělat třeba nějakou hru příručku pro Dark Age, nebo tak něco, samozřejmě ne přímo, ale když se tak dobře znají... Akce, pak vypadají, jako prachobyčejný "mainstreamový porno", které mne osobně jinak neoslovuje, jen pomáhá hry směrovat do čím dál tím většího "mainsteamového" hnoje, který není pro nás starší hráče, kteří pamatujeme lepší geekovské doby, žádným ternem. Tato dobře zaplacená popularizace dělá hernímu průmyslu medvědí službu, samozřejmě můžeme říct, že jednotlivec, názor našeho trhu, nic nezmění, ale.. právě z této lhostejnosti žijí velké korporace.
  Samozřejmě jsem si odstavce výše mohl odpustit, nebojovat s masou, mít tím o pár kámošů víc a doufat, že mi třeba taky někdy hodí nějakou tu kost pod stůl, na cestě s pírkem, ke zvracecím korýtkům, kam chodí, aby se mohli znovu plnit své mordy. Jenže pravda je až na prvním místě a koneckonců, v lepším případně jsme národem těch "otravných, provokatérských" Husů, Žižků, Komenských a Masaryků, které bychom měli následovat, a bojovat proti bachovským absolutismům.


Celkově bych shrnul, že výstava byla zajímavá pro tyto skupiny lidí:
 • lidé, kteří nemají rádi fronty, nečekal jsem dále než 10 minut (možná se týkalo, jen posledního dne výstavy)
 • nekritické děti do 12 let
 • ti, kteří o hrách moc neví a nevadí jim, když se s nimi někdo snaží manipulovat
 • lidé, kteří si přišli vyzkoušet 3 dostupné (jinde nedostupné) novinky Crysis3, Farcry3, Wii U

Pokud jako já do žádné z těchto skupin nepatříte, tak Vás "odborný tisk" s odpuštěním pozval na velmi "tupou" akci, která není hodná nikoho, kdo ho čte a čeká od ní víc než ubohé podbízivé porno. Vlastně zaplatíte za to, aby do Vás někdo horem dolem cpal reklamu. Mohu říct, že po necelých 3 hodinách jsem byl hodně otrávenej z toho, kam to s herním průmyslem spěje. Kde, jsou ty časy, kdy hry nebyly tím, nejodpornějším mainstreamem, horším než produkuje filmový průmysl.

RuThaN
 DISKUZE -- 0

Nadpis: 
Přezdívka/nick: 
Text příspěvku: 
(pouze holý text)
Napiš cifrou deset:
 Poslední vydané články
25.04.2016  EDITORY  od: p2k
18.04.2016  Obecné tém  od: kuma
17.04.2016  Obecné tém  od: kuma
13.04.2016  VR  od: kuma
11.04.2016  Obecné tém  od: kuma
09.04.2016  DN3D  od: kuma
 Poslední vydané novinky
19.07.2018  od: p2k
13.07.2018  od: kuma
25.01.2018  od: p2k
16.02.2017  od: kuma
 Vybíráme z map a modifikací:
Čeština do hry Blitzkrieg
Blitzkrieg
07.08.2005
Wandrmod
Mafia
01.01.2004
The Bounty (1984) - české titulky
Titulky
07.10.2006
Čeština do CS 1.6
Counter Strike
04.11.2004
Red Alert
Half Life 1
01.11.2006

 Přehled článků prefer. n/a

© Petr Skovajsa :: 2000-2019. Všechna práva rezervována.
Přebírání, přepisování nebo kopírování jakýchkoliv materiálů z tohoto webu je povoleno pouze s písemným svolením autora daného obsahu nebo šéfredaktora www.ceskemody.cz.

| Vygenerováno za 0.01528 sec. |