NOVINKY MODIFIKACE ČLÁNKY TUTORIALY ENTITY DOWNLOAD DISKUZE ODKAZY

Resumé

[19.07.2018 - 20:40] :: p2k 

Svět se mění a my s ním. Je tady resumé.

Je to dvacet let zpět, kdy se velmi dynamicky začal rozvíjet svět modifikování počítačových her, i díky legendám jako Quake a následně Half-Life a dalších her běžících na podobných 3D herních enginech.

Proto tehdy vznikl i tento web.

Rozvíjel se a komunita kolem něj dokázala vytvořit pospolitý svět z něhož by měl radost i učitel národů J. A. Komenský - byla to doslova škola "hrou". Smyslem bylo hrát hru a poté tvořit nový obsah a ten testovat a ladit chyby a současně se učit a nabývat zkušeností z široké škály oborů. Modder se musel naučit práci s grafikou, práci s 3D modely a prostorem, práci se zvuky a hudbou, v mnohých případech i práci s kamerou, osvětlením a bez základů programování se to také neobešlo. Zkrátka tvorba modifikací počítačových her dokázala v lidech probudit nevídanou kreativitu, jejíž výsledky (české a slovenské) můžete najít na tomto webu v sekci MODIFIKACE.

Z českých a slovenských webů, různě vznikajících a zanikajících, zbyl už pouze náš www.ceskemody.cz. Ze zahraničních je nejznámější MODDB, databáze modifikací jak vydaných, tak ohlášených, ale i nikdy nevydaných a zapomenutých. Stejně jako u nás, ale v globálním měřítku.

Modifikování počítačových her byl časově zdlouhavý proces. Jak jsem uvedl výše, modder musel (pokud pracoval sám) obsáhnout velkou řádku zkušeností a vědomostí z různých oborů. To bylo samozřejmě i výhodou pro ty, kteří pak hledali práci v českém i zahraničním herním průmyslu, kde se díky těmto zkušenostem a obecném přehledu rychle uchytili, protože uměli podchytit tvorbu hry v podstatě z jakéhokoliv úhlu pohledu. Měli prostě těžce odpracovanou zkušenost. Podotýkám že zdarma, všechny modifikace co vznikly byly tvořeny bez nároku na honorář a ve volném čase.

Svět československých modifikací přinesl ve své době skvělé časy, vše bylo poplatné své době. Dnes už je vše jinak. Jsou jiné hry, jiný způsob jak pro ně tvořit komunitní obsah, jiný způsob prezentace zkušeností. Obor počítačových her je přesycen nejen nepřeberným množstvím her, ze kterých jde vybírat, ale také obrovským množstvím souvisejících, dříve neexistujících lákadel. Výsledkem je, že původně tvořivý člověk neví, čemu se má věnovat nejdřív, případně rezignuje v pasivního konzumenta audio-video obsahu aniž by zauvažoval do čeho se pustit. Uvidíme, co přinese budoucnost.

Chtěl bych tímto všem dosavadním i bývalým autorům a tvůrcům modifikací poděkovat za jejich aktivitu, a jejich nezpochybnitelný přínos této československé komunitě. Budu hledat nějaký směr, kam by se měl tento web v budoucnu vydat. Máte-li nějaký námět, hoďte mi ho do komentářů nebo do emailu.

P2K
 Vybíráme z CZ+SK tvorby:
Fort 1
DOOM 2
04.07.2002
Fort 2 - Legenda pokračuje
DOOM 2
28.12.2002
Fort 3 - Gamma 6
DOOM 2
10.03.2003
Fort 4 - Poslední úder
DOOM 2
11.08.2003
Fort 5 - Návrat na pevnost
DOOM 2
23.12.2003
 Vytvářejte mapy a mody do her
    ve Valve Hammer Editoru:
Half-Life a CounterStrike 1.6:
Tutorialy a návody
Popis entit, Články k Half Life

Half-Life 2 a CounterStrike:Source:
Tutorialy a návody
Popis entit, Články k Half Life 2
KOMENTÁŘE:
15.08. ...entyty0912.. Korkonat her.. 

15.08. ...entyty0912.. Korkonat her.. 

01.04. děkuji vám.... Jozoo-anon 

02.01. presah max-anon 

19.12. Odpočet Raoul-anon 

17.12. Odpočet? Kuma-anon 

DISKUZE :
18.10. modifikace najlvin-anon.. 

19.06. youtube kanál.. Český dabi.. 

19.06. red alert 3 Český dabi.. 

22.07. 10kg weighted vest for.. 10kg weight.. 

23.06. lost world: source.. stalker a vl.. 

23.01. red alert 2 diky za pomoc.. 11xbox11-ano.. 
 30 nejčtenějších

 SPŘÁTELENÉ WEBY

UNREAL EDITOR modifikace hl1 hlzone.czechgamer.com eComStation.cz mafia.gamecentral.cz lloscity2011.8u.cz Steam World Web s informacemi o herní sérii Far Cry

Není zde vaše ikonka?
Neváhejte a kontaktujte nás.

 REDAKCE
:: REDAKCE WEBU ::
Web ceskemody.cz je centrum pro všechny, kteří v čechách a na slovensku chtějí dělat dobré hry. Modifikace jsou dnes prakticky jedinou možností, jak tvořit technologicky nezaostalé hry, bez vysokých investic. Neomezujeme se, ale jen na modifikace, zajímají nás i hry na vlastní technologii, stejně tak mezinárodní projekty s českou či slovenskou účastí. Dále se snažíme přinášet novinky o zásadních celosvětových událostech a věnovat se rozborům herních trendů, herního designu a programování. Web má stálé aktivní redaktory a komunitu, která si vzájemně pomáhá. V současnosti nabízíme nejrozsáhlejší přehled českých a slovenských herních map a modifikací s recenzemi a možností stažení. Historie webu sahá až do roku 2000, kdy byly tyto stránky založeny.

 NÁVŠTĚVNOST WEBU
 VÝMĚNNÁ KAMPAŇ
Podpořte náš web a umístěte jeden z bannerů na vašich stránkách.


www.ceskemody.cz
 Další odkazy

© Petr Skovajsa :: 2000-2024. Všechna práva rezervována.
Přebírání, přepisování nebo kopírování jakýchkoliv materiálů z tohoto webu je povoleno pouze s písemným svolením autora daného obsahu nebo šéfredaktora www.ceskemody.cz.

| Vygenerováno za 0.00791 sec. |