NOVINKY MODIFIKACE ČLÁNKY TUTORIALY ENTITY DOWNLOAD DISKUZE ODKAZY

ČLÁNKY O TVORBĚ MAP A MODIFIKACÍ DO POČÍTAČOVÝCH HER

Zde najdete přehled všech vydaných článků, které přibližují tvorbu modifikací z pohledu samotných vývojářů, jejich rady, rozhovory, reportáže, apod. Celkem je v této sekci 64 článků.

Hra:
  Seřadit dle: Názvu▼  Vydání▼

Worldcraft 3.3 - preview

Rubrika: Half Life 1  
Vložil: p2k,  dne: 09.05.2000,  zobrazeno: 11854x  

Další verze Worldcraftu se blíží. Worldcraft 3.3 překonává další hranici mezi vynikající funkčností, možnostmi a jednoduchého ovládání. Velké zlepšení v renderingu, použití textur a další spousty úprav a maličkostí, které tuto verzi rozhodně vylepší. Tento malý náhled ale postačí k tomu, abys čekal další příjemná překvapení :)

Více prostoru pro editaci!
Spousty malých vylepšení - v editoru už nebudete muset tápat a hledat nástrojové lišty (Selection, Camera Mode, Vertex Mode, Apply Current Texture, etc.), ale tato menu budou moct být volána tzv. horkými klávesami, nebo kombinací stisku kláves. Také další tři hlavní stabilní lišty umísťované standardně vpravo - Texture Browser, Filter Control, a Objects - neboudou již zůstávat napevno v editoru, ale budou pohyblivé, tzn. že budou moci být umístěny kdekoliv na ploše editoru.Tato dvě vylepšení vám umožní vytvořit si maximálně velkou editační plochu v editoru. (Také bude možná modifikace barevného schématu editoru - prozatím ale přes nastavení ve Windows.)

Jak to bude s texturami?
Jedno z nejvíce očekávaných zlepšení bude v systému texturování. Budou dvě vylepšení: práce s texturami a uzamykání textur

Práce s texturami
Dříve jste museli posunovat texturu nahoru a dolů podle toho, v jaké výšce je potexturovaný objekt položen. Nejlépe je to vidět na přiloženém obrázku, bedně s texturou BCRATE09C, která obsahuje i nápis.

Při přiřazení textury se zobrazila všelijak obráceně či vzhůru nohama (podle textury). Toto bylo sice jednoduché opravovat, ale často zdlouhavé u více objektů (např. pořád opravovat předpřipravené objekty je nahouby). S novou funkcí seřazení textur se textury umístí správně, kdekoliv bednu postavíte.

Utilita umístění taxtur dává také možnost přiřadit, ke kterému bodu objektu se bude textura zarovnávat (nahoru, dolů, vlevo, vpravo).Také bude možno automaticky texturu vycentrovat (vystředit) na objekt a upravit její rozlišení.

Uzamykání textur
Myslím že když se podíváš na obrázek níže, není co dodat.

Ale stejně. Myslím že něco přece jen povím. Uzamykání textur bude jedna z nejlepších úprav, které ušetří čas. Vždyť si jen představ kolik práce trvá oprava textur na bedně, která má být postavena na jednom rohu. A teď si představ, že jen uzamčeš textury, objekt pootočíš a je to hotovo :o) Skvělé. Ušetřil jsi deset minut!!.

Myslím, že se díky této funkci dají navrhnout ještě lepší objekty a v mnohem kratším čase.Nový 3D renderovaný pohled a rozšíření 3D pohledů
Velké úpravy byly vykonány v 3D pohledech. Konečně bude fungovat v módu OpenGL, takže všechny karty podporující OpenGL by měly zobrazit 3D pohled ve Worldcraftu. další z nových a neméně kvalitních vylepšení je zobrazování spritů v 3D okně (samozřejmě že reálné zobrazení velikostí a při pohlyblivých spritech i počty snímků za sekundu!).


Když umístíš entitu do mapy, zobrazuje se ve starších verzích jako barevná krabice. V nové verzi by se měla zobrazit tak, jak je vidět na obrázku. Mělo by se jednat o obrázek páry (env_sprite). Také bude možno ponechat starší zobrazení krychle.

Malá žárovka vlevo reprezentuje analogicky nejpoužívanější entitu - light. Dříve byla zobrazena také krychlí. V nové verzi ji bude představovat nejen tento malý obrázek žárovky, ale také barva této žárovky bude informovat o nastavení barvy, kterou bude ve hře svítit - čili reprezentuje i barevné vlastnosti v nastavení.


Toto bylo jen krátké seznámení s novinkami co nás čekají ve Worldcraftu 3.3. Nová verze bude obsahovat mnohem více vylepšení a úprav pro co nejlepší vylepšení práce (konečně když se Valve do toho vylepšování pustili, tak proč ne). Více informací bude brzy, tak mi prosím nemailujte a zbytečně se neptejte, a hlavně sledujte novinky! :o)


 DISKUZE -- 0

Nadpis: 
Přezdívka/nick: 
Text příspěvku: 
(pouze holý text)
Napiš cifrou deset:
 Poslední vydané články
25.04.2016  EDITORY  od: p2k
18.04.2016  Obecné tém  od: kuma
17.04.2016  Obecné tém  od: kuma
13.04.2016  VR  od: kuma
11.04.2016  Obecné tém  od: kuma
09.04.2016  DN3D  od: kuma
 Poslední vydané novinky
19.07.2018  od: p2k
13.07.2018  od: kuma
25.01.2018  od: p2k
16.02.2017  od: kuma
 Vybíráme z map a modifikací:
Noname level
DOOM 1
08.04.2003
DmatchMK
Duke Nukem 3D
08.11.2003
Zákopy
Duke Nukem 3D
21.05.2003
Ulica
Duke Nukem 3D
10.12.2003
Gymnázium Ľ. Štúra
Duke Nukem 3D
24.11.2003

 Přehled článků prefer. n/a

© Petr Skovajsa :: 2000-2023. Všechna práva rezervována.
Přebírání, přepisování nebo kopírování jakýchkoliv materiálů z tohoto webu je povoleno pouze s písemným svolením autora daného obsahu nebo šéfredaktora www.ceskemody.cz.

| Vygenerováno za 0.02438 sec. |